Czy żylaki mogą występować na dłoniach?

Czy żylaki mogą występować na dłoniach?

Jeśli zauważysz na swoich dłoniach skupiska niebieskich lub zielonych żył, mogą to być żylaki. Na szczęście, żyły na rękach nie są bolesne, ale mimo to powinieneś zgłosić się do specjalisty w celu podjęcia leczenia. Dowiedz się, jakie są oznaki i objawy tych nieestetycznych żył. W końcu nie ma powodu, by z nimi żyć. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach i sposobach leczenia tego powszechnego schorzenia.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z medycynaestetycznainstytut.pl

Zielone żyły nie są ani dobre, ani złe

Jeśli zauważysz na swoich dłoniach zielone żyły, nie oznacza to, że powinieneś się martwić. Oko ludzkie postrzega kolory na podstawie długości fal i energii świetlnej, więc zielone żyły na dłoniach nie są ani dobre, ani złe. Jeśli jednak zauważysz je na dłoniach, mogą one wskazywać na żylaki. Z drugiej strony odwodnienie sprawia, że żyły te stają się mniej widoczne i znikają.

Niektórzy ludzie są podatni na powstawanie żylaków na dłoniach. Osoby, które spędzają wiele godzin na nogach lub stoją przez długi czas, są bardziej podatne na ich powstawanie. Nawet jeśli długotrwałe stanie nie musi być bezpośrednią przyczyną powstawania żylaków na dłoniach, osoby, które spędzają dużo czasu siedząc lub stojąc, mają tendencję do zauważania tych żył bardziej, gdy stoją.

Bad

Jeśli masz poważne żylaki na rękach, nie jesteś sam. Wiele osób cierpi z powodu tych nieestetycznych żył. Mogą one powodować ból i dyskomfort. Na szczęście, istnieje kilka dostępnych opcji leczenia. Skleroterapia to metoda leczenia żył polegająca na wstrzykiwaniu roztworu do żyły. Roztwór ten działa poprzez zapobieganie gromadzeniu się krwi. Po zabiegu żyła będzie wyglądała na gładszą.

Po pierwsze, należy unikać nadmiernego mycia rąk i stosować dobry krem nawilżający. Częste mycie rąk i nadmierna ilość środków odkażających do rąk mogą pozbawić skórę jej naturalnych olejków. Ponadto częste wystawianie skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować jej uszkodzenie i uwidocznić żyły. Balsamy chroniące przed słońcem i kremy nawilżające to świetne rozwiązanie. Jeśli nadal masz widoczne żyły na dłoniach, wypróbuj jeden z tych produktów.

Co więcej, poważne żylaki na dłoniach mogą prowadzić do powstawania owrzodzeń. Schorzenie to jest objawem przewlekłej niewydolności żylnej, która może prowadzić do poważnych schorzeń leżących u jej podłoża. Może powodować bolesny obrzęk nóg, owrzodzenia skóry, a nawet zakrzepy krwi. Jeśli objawy te utrzymują się lub nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli chcesz poprawić wygląd swoich dłoni, upewnij się, że zajęłaś się podstawową przyczyną tego stanu.

Przyczyny powstawania wybrzuszonych żył na dłoniach

Wybrzuszone żyły na dłoniach są powszechną dolegliwością i większość osób z nimi cierpiących chce je usunąć. Te nieestetyczne żyły są zwykle spowodowane zatrzymaniem krwi. Ponieważ skóra traci elastyczność i staje się cieńsza, żyły na dłoniach stają się widoczne. Większość osób z wybrzuszonymi żyłami na dłoniach to ludzie młodzi i zdrowi. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz rozważyć poddanie się zabiegowi, aby poprawić ich wygląd.

Inne przyczyny powstawania wybrzuszonych żył rąk to aktywność fizyczna, ciąża lub występowanie tego schorzenia w rodzinie. Ćwiczenia fizyczne mogą powodować wzrost ciśnienia krwi, co z kolei powoduje wybrzuszenie żył. Potencjalną przyczyną jest także trening siłowy. Osoby, które podnoszą ciężary, prawdopodobnie będą miały wybrzuszone żyły, ponieważ ćwiczenia zwiększają przepływ krwi. Jednak podnoszenie dużych ciężarów może również utwardzić mięśnie, co może jeszcze bardziej zaostrzyć ten stan. Wreszcie, wystawienie na działanie wysokich temperatur może spowodować rozszerzenie żył.

Zabiegi

Istnieje kilka metod leczenia żylaków na dłoni. Jednym z nich jest ablacja laserowa, w której wykorzystuje się laser do zamknięcia nieprawidłowych żył. Innym zabiegiem jest skleroterapia pod kontrolą ultradźwięków, w której wykorzystuje się piankę chemiczną wstrzykiwaną do żyły. Pianka powoduje zapadnięcie się ściany żyły i pozbycie się jej przez organizm. Na ogół oba te zabiegi wymagają jednej wizyty i mogą być wykonane w ciągu jednego dnia.

Skleroterapia, to kolejna metoda leczenia żył dłoni. Jest to procedura bezpieczna, powodująca minimalne blizny. Lekarz zazwyczaj przepisuje rękawiczki uciskowe, które należy nosić przez 12 godzin po zabiegu. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do pracy i wykonywania intensywnych czynności, choć powinni unikać intensywnych zajęć przez pierwszy tydzień po zabiegu. W celu uzyskania optymalnych rezultatów może być konieczne przeprowadzenie kilku zabiegów. Jeśli po zabiegu pozostanie uwięziona krew, pacjent będzie musiał poddać się ocenie po zabiegu.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *