Domowe sposoby walki z żylakami

Domowe sposoby walki z żylakami

Jednymi z najbardziej popularnych domowych sposobów leczenia żylaków są: miotła zbożowa, czosnek, zielone pomidory i masaż. Jednak niektóre z nich nie działają tak dobrze, jak inne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Na razie przyjrzyjmy się masażowi. Jeśli już cierpisz z powodu żylaków, ten artykuł z pewnością pomoże Ci pozbyć się ich na dobre.

Miotła Rzeźnika

Miotła Rzeźnika jest dobrym domowym sposobem na żylaki, ponieważ zawiera związek o nazwie ruscogenin, który pomaga zmniejszyć stan zapalny i zwęża żyły. Zioło to zawiera także witaminy B i C oraz minerały, takie jak wapń, chrom, potas, krzem i selen.

Chociaż ziele rdestu jest od wieków stosowane jako środek na opuchnięte żyły, nie jest zalecane dla osób z wysokim ciśnieniem krwi lub innymi problemami układu krążenia. Może on pomóc w przypadku niewielkich problemów, ale w razie podejrzenia poważnych schorzeń należy zasięgnąć porady lekarza. W niektórych przypadkach w tych żyłach mogą powstać głębsze zakrzepy lub owrzodzenia, które będą wymagały intensywnego leczenia.

Rzeżucha zawiera saponiny, które mogą wywoływać pewne skutki uboczne. Badania wykazały, że w porównaniu z placebo, ziele to zmniejsza obrzęki, ale nie powinno być stosowane przez osoby przyjmujące leki na ciśnienie krwi lub leki pobudzające. Stwierdzono, że dziurawiec może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami na ciśnienie krwi, dlatego przed jego zastosowaniem należy porozmawiać z lekarzem.

Czosnek

Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś z powodu bolesnych objawów żylaków, prawdopodobnie słyszałeś o czosnku jako domowym środku zaradczym. Czosnek nie tylko łagodzi dyskomfort, ale także pomaga usprawnić krążenie krwi. Rozbija także szkodliwe toksyny znajdujące się w naczyniach krwionośnych. Spróbuj nacierać czosnkiem chore żyły przez 15 minut dziennie. Jeśli nie jesteś w stanie nakładać czosnku na skórę codziennie, spróbuj namoczyć czosnek w oliwie z oliwek lub soku pomarańczowym na 12 godzin. Następnie natrzyj żylaki pastą z czosnku i pozostaw na noc do wyschnięcia.

Ocet jabłkowy zawiera przeciwutleniacze, które są pomocne dla serca i tętnic, a także może zmniejszyć widoczność wybrzuszonych żył. Stosuj jedną do dwóch łyżek stołowych dziennie, najlepiej przed snem, a w ciągu tygodnia powinieneś zauważyć poprawę stanu zdrowia. Czosnek jest również bogaty w witaminę C, która pomaga w leczeniu stanów zapalnych i żylaków.

Zielone pomidory

Pierwszym krokiem w stosowaniu zielonych pomidorów jako domowego sposobu leczenia żylaków jest spożywanie soku ze skórki pomidora codziennie rano przed śniadaniem. Inną metodą stosowania pomidorów w leczeniu żylaków jest pocieranie skórki pomidora na dotkniętych żyłach. Metoda ta nie tylko przyniesie ulgę w bólu, ale także pomoże zapobiec rozwojowi niedrożności żył.

Najskuteczniejszym sposobem zastosowania zielonych pomidorów jest pokrojenie owocu na małe kawałki i przyłożenie ich do żylaków. Pomaga to zmniejszyć ból i rozluźnia dotknięty nimi obszar, co przyczynia się również do poprawy ich wyglądu. Owoc ten zawiera duże ilości witaminy C i bioflawonoidów, które zwalczają stres oksydacyjny i stany zapalne, i jest doskonałym środkiem spożywczym zmniejszającym żylaki. Jest również dobrym źródłem błonnika pokarmowego i doskonale nadaje się do spożywania w zupach.

Masaż

Wiele osób nie udaje się do lekarza, gdy zauważa u siebie żylaki. W rzeczywistości wiele osób woli wypróbować domowe sposoby leczenia żylaków. Jednym z takich domowych sposobów jest masaż. Masaż może złagodzić ból, zmniejszyć obrzęk i pobudzić przepływ krwi. Nie wyleczy on wprawdzie choroby, ale z pewnością złagodzi jej objawy. Masowanie obszaru dotkniętego chorobą może pomóc w pobudzeniu układu limfatycznego, co z kolei pomoże złagodzić ból i dyskomfort.

Innym z najlepszych domowych sposobów leczenia żylaków jest masaż. Masaż poprawia krążenie, pobudzając przepływ krwi przez żyły. Najskuteczniejsze będzie delikatne masowanie dotkniętego żylakami miejsca przy użyciu oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Należy tylko pamiętać, aby nie wywierać nacisku bezpośrednio na dotknięty obszar, ponieważ może to spowodować uszkodzenie żył. Inne rozwiązania kosmetyczne w przypadku żylaków to operacje laserowe i skleroterapia, a także zabiegi z użyciem cewnika, takie jak podwiązywanie żył.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *