Czy można wyleczyć chrapanie za pomocą operacji? Opinia specjalisty

Czy można wyleczyć chrapanie za pomocą operacji? Opinia specjalisty

Chirurgia nie jest pierwszą opcją dla osoby z chrapaniem. Zmiany w stylu życia mogą pomóc zmniejszyć chrapanie, takie jak zmiana pozycji podczas snu i unikanie alkoholu przed snem. Możesz również spróbować leków na alergię i przeziębienie, które mogą pomóc oczyścić zatkany nos.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z salonbeauty-med.pl

CPAP

Terapia CPAP dla chrapiących to świetny sposób na zwalczenie skutków chrapania i pomoc w uzyskaniu lepszego snu. Pełen nocny wypoczynek jest kluczowy dla dobrego samopoczucia i może zmniejszyć stres, poprawić nastrój, a nawet obniżyć ryzyko poważnych problemów zdrowotnych. Aparaty CPAP mają wiele zalet, ale mogą być również trudne w użyciu i głośne, co może być problemem dla niektórych pacjentów.

Wiele osób niechętnie szuka leczenia chrapania. Po pierwsze, boją się spędzić noc w laboratorium snu, aby zostać zdiagnozowanym. Inna obawa wiąże się z wydatkami na aparaty CPAP i faktem, że są one niewygodne. Na szczęście istnieją inne opcje, a mój kolega z ProPublica ujawnił niedawno jeden z takich planów leczenia.

Chrapanie to dolegliwość, która może mieć wpływ na zdrowie zarówno Twoje, jak i Twojego partnera. Może prowadzić do senności w ciągu dnia, drażliwości, obniżenia popędu płciowego i słabej koncentracji. Istnieje nawet związek między chrapaniem a chorobami układu krążenia. Wynikające z tego zakłócenia snu są szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia, a nawet mogą zagrażać życiu.

Terapia CPAP dla chrapiących jest skuteczną metodą leczenia obturacyjnego bezdechu sennego, częstej przyczyny chrapania. Podczas gdy sama maszyna jest realną opcją leczenia, powinna być używana tylko ze wskazówkami wykwalifikowanego pracownika medycznego.

Terapia CPAP może pomóc zredukować chrapanie i ograniczyć występowanie zatrzymań oddechu. Chociaż nie może całkowicie wyeliminować objawów chrapania, może je radykalnie zmniejszyć. Urządzenie działa poprzez dostarczanie ciągłego dodatniego ciśnienia do górnych dróg oddechowych podczas snu pacjenta. Pomaga to zapobiec przesuwaniu się podniebienia miękkiego w głąb dróg oddechowych i zmniejsza wibracje.

Oprócz leczenia chrapania, terapia CPAP ma wiele innych korzyści. Dla osób z łagodnym lub umiarkowanym bezdechem sennym może pomóc poprawić jakość życia. Pacjenci zgłaszają poprawę poziomu energii i ostrości umysłu, a ich partnerzy w łóżku również zgłaszają poprawę jakości snu.

Paski do rozszerzania nosa

Paski do rozszerzania nosa to łatwy i niedrogi sposób na wyleczenie chrapania, a można je kupić bez recepty. Chociaż paski do nosa mogą działać dla niektórych osób, nie są one długoterminowym rozwiązaniem. Zamiast tego, powinieneś zbadać inne techniki rehabilitacji.

Paski rozszerzające jamę nosową działają poprzez poszerzenie otworów nosowych. Można je nosić podczas snu, aby ułatwić sobie oddychanie. Metoda ta jest szczególnie pomocna dla osób, które mają skrzywienie przegrody nosowej. Urządzenie posiada wewnątrznosowe silikonowe podkładki i przewód, który mieści się na zewnątrz nosa. Jest znacznie mniejsze niż paski do nosa Breathe Right i czuje się bardziej komfortowo.

Paski do rozszerzania nosa mogą być niezwykle skuteczne. Przylegają one do zewnętrznej części nosa i działają poprzez otwarcie nozdrzy. Nie działają one w leczeniu bezdechu sennego, ale poprawiają chrapanie. Paski przylegają do zewnętrznej powierzchni nosa i działają jak trampolina otwierając przewody nosowe.

Paski rozszerzające jamę nosową są popularną metodą leczenia chrapania. W przeciwieństwie do innych metod leczenia chrapania, paski rozszerzające nos nie wykorzystują leków ani lateksu. Chociaż mogą one pomóc kilku osobom, ważne jest, aby zasięgnąć porady lekarza, jeśli chrapanie jest zbyt uciążliwe.

Istnieją trzy rodzaje pasków rozszerzających nos na chrapanie. Wybierz ten, który najlepiej tolerujesz i który zapewnia ulgę w dolegliwościach, z którymi się zmagasz. Miej również na uwadze swój budżet. Rozszerzacz nosa może być świetnym rozwiązaniem, jeśli Twoje chrapanie jest spowodowane niedrożnością przewodów nosowych.

Jest jeszcze Nas-air (r) i Rinazina Breathe Right (r). Są to dwa z najlepszych sposobów leczenia chrapania. Są niezwykle skuteczne w redukcji chrapania, a nawet mogą poprawić jakość snu.

Chociaż paski do nosa są dostępnym bez recepty sposobem leczenia chrapania, nie udowodniono ich skuteczności w przypadku wielu osób z bezdechem sennym. W South Florida Sinus and Allergy Center otrzymasz prawdziwe leczenie chrapania.

Zawory oporowe

Zawory oporowe oddechowe są nowym sposobem leczenia chrapania. Są to małe urządzenia, które umieszcza się w nozdrzach podczas snu, aby zapewnić zwiększone ciśnienie za nosem. Chociaż mogą być skuteczne w redukcji chrapania, często nie są też dobrze tolerowane przez użytkownika.

W kilku badaniach powiązano chrapanie z problemami sercowo-naczyniowymi. Dotyczy to przede wszystkim osób z bezdechem sennym (OSA). Stan ten jest związany z wyższym ryzykiem zawału serca, udaru mózgu i cukrzycy. Dlatego leczenie chrapania jest niezwykle ważne. Naukowcy uważają, że chrapanie może zwiększać gromadzenie się cholesterolu w naczyniach krwionośnych, co zwiększa ryzyko wystąpienia udaru.

Operacja górnych dróg oddechowych

Operacja górnych dróg oddechowych w celu wyleczenia chrapania może pomóc w odzyskaniu spokojnego snu. Zabieg polega na chirurgicznym wszczepieniu maleńkich prętów z poliestru w podniebienie miękkie. Pręty te, które mają około 18 milimetrów długości i 1,5 milimetra średnicy, usztywniają tkankę wokół ust, zapobiegając w ten sposób chrapaniu. Podobna procedura, znana jako UPPP, polega na usunięciu tkanki miękkiej w tylnej i górnej części gardła.

Chociaż zabiegi chirurgiczne są opcją leczenia chrapania, nie są one odpowiednie dla wszystkich pacjentów. Pacjenci z obturacyjnym bezdechem sennym nie odniosą korzyści z niektórych rodzajów operacji. Badanie snu może być przeprowadzone w klinice snu lub w domu. Lekarz może poprosić pacjenta o symulowanie chrapania podczas snu.

Chirurgia górnych dróg oddechowych jest często zalecana dla pacjentów z ciężkim chrapaniem. Jednak zabieg ten nie jest pozbawiony ryzyka. Chociaż istnieje mniej powikłań tej procedury niż w przypadku innych typów, ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Pacjenci powinni wiedzieć, że ta procedura będzie miała pewne ryzyko i może wymagać kilku tygodni odzysku.

Innym zabiegiem mającym na celu wyleczenie chrapania jest somnoplastyka. Ten zabieg chirurgiczny zmniejsza objętość języczka i podniebienia miękkiego poprzez chirurgiczną modyfikację ich za pomocą energii o częstotliwości radiowej. Ponieważ stosowana energia jest bardzo niska, zabieg trwa zaledwie 30 do 45 minut. Do zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Czas rekonwalescencji wynosi od trzech do ośmiu tygodni.

Operacja jest kosztowna i może prowadzić do trwałych zmian w wyglądzie osoby. Po zabiegu mogą wystąpić zmiany w głosie lub stałe uczucie w gardle. Niektórzy pacjenci doświadczają również nieodwracalnych zmian na szyi. Pacjenci muszą dokładnie zdecydować, czy zabieg jest dla nich odpowiedni, zanim się na niego zdecydują.

Chirurgia górnych dróg oddechowych może również pomóc w poprawie oddychania i złagodzeniu chrapania. Opcje chirurgiczne obejmują tonsillektomię i adenoidektomię. Zabiegi te są stosunkowo proste i wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Czas rekonwalescencji wynosi około tygodnia, a głównym powikłaniem jest krwawienie, ale występuje ono rzadko. Zwiększające się zatkanie nosa może również przyczynić się do chrapania, a inne schorzenia mogą zwężać drogi oddechowe. W takich przypadkach pomocne mogą być również sterydy donosowe.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *