Czy żylaki pochwy przeszkadzają w porodzie?

Czy żylaki pochwy przeszkadzają w porodzie?

Jeśli jesteś w ciąży, prawdopodobnie cierpisz z powodu żylaków pochwy. Choć nie wpłyną one na przebieg porodu, nie będą też zbyt piękne. Aby dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach, rozważ obejrzenie serii wideo, takich jak Dzienniki Douli Rompera. Jest on dostępny na Facebooku, w aplikacji Bustle, Roku i Amazon Fire TV.

Objawy

Ciąża jest dla kobiet stresującym okresem, ale wystąpieniu żylaków sromu można w dużej mierze zapobiec. Większość przypadków żylaków ustępuje w ciągu 4 do 6 tygodni po porodzie i nie powoduje problemów podczas porodu czy połogu. W czasie ciąży gwałtownie zwiększa się przepływ krwi i wzrasta poziom hormonów. Niektóre kobiety są genetycznie predysponowane do rozwoju żylaków podczas porodu. Regularne ćwiczenia fizyczne są niezbędne do promowania zdrowego krążenia i zapobiegania żylakom w czasie ciąży.

Żylaki sromu nie są przyczyną komplikacji porodowych, ale mogą zwiększać dyskomfort związany z ciążą. Ból i obrzęk mogą wystąpić podczas długotrwałego stania, aktywności fizycznej lub stosunku płciowego. Chociaż żylaki nie są przyczyną komplikacji podczas porodu, często występują podczas długotrwałego stania, siedzenia i zginania. Aby zmniejszyć nasilenie objawów, kobiety w ciąży powinny unikać długotrwałego stania.

Opcje leczenia

Dostępnych jest kilka opcji leczenia żylaków pochwy, które przeszkadzają w porodzie. Jedną z opcji jest skleroterapia, która polega na wstrzykiwaniu roztworu do dotkniętych żył – cytat ten został zaczerpnięty ze strony beautymagazine.com.pl. Roztwór ten blokuje przepływ krwi do żył, powodując ich zamknięcie i w końcu zapadnięcie się. Jeśli te żyły są uciążliwe, należy udać się do lekarza w celu ich oceny.

Rozwój żylaków sromu jest często związany z ciążą. Chociaż dostępnych jest niewiele środków zapobiegawczych, proste zmiany w diecie i prawidłowy sposób odpoczynku mogą zmniejszyć ryzyko. Ćwiczenia terapeutyczne koncentrujące się na odpływie żylnym mogą zmniejszyć przekrwienie żylne. Leki wenoaktywne mogą być stosowane, jeśli objawom towarzyszy przekrwienie żylne miednicy lub są one związane z obecnością żylaków pochwy.

Niektóre kobiety mogą być genetycznie predysponowane do występowania żylaków pochwy. Genetyka może być również przyczyną tych schorzeń. Kobiety mogą zapobiegać żylakom poprzez regularne ćwiczenia fizyczne. Ćwiczenia fizyczne są również pomocne, ponieważ zwiększają krążenie i sprzyjają zdrowemu przepływowi krwi. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, domowe sposoby postępowania mogą pomóc kobietom w radzeniu sobie z tymi problemami. I pamiętaj, że jeśli metody leczenia nie przyniosą ulgi, zawsze lepiej jest unikać operacji.

Środki ostrożności zapobiegające

Istnieją pewne środki ostrożności, które powinnaś podjąć, aby zapobiec żylakom pochwy w czasie porodu. Po pierwsze, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że kobieta może być w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia żylaków sromu. Chociaż duże żyły nie muszą być powodem do przeprowadzenia cesarskiego cięcia, powinnaś być świadoma faktu, że ciśnienie żylne w pochwie jest wysokie, a przepływ krwi zmniejszony. Jeśli u kobiety występuje duża żyła w pochwie, powinna ona zgłosić się do flebologa w celu dokonania oceny. Ponadto, chirurg naczyniowy może wykonać zabiegi zmniejszające ryzyko wystąpienia żylaków sromu.

Chociaż żylaki sromu zazwyczaj nie wymagają wykonania cesarskiego cięcia, stanowią powód do niepokoju. Kobieta może odczuwać bolesny, czerwony obrzęk na narządach płciowych, który jest twardy w dotyku. Obrzęk ten wymaga specjalistycznego badania w celu wykluczenia zakrzepicy żył głębokich. Ponadto kobieta może doświadczyć samoistnego krwawienia podczas porodu. Chociaż jest to kwestia o znaczeniu akademickim, należy pamiętać, że samoistne krwawienie podczas porodu może prowadzić do krwawienia wewnętrznego i tworzenia się krwiaków.

Zakłócenia podczas porodu

Dobra wiadomość jest taka, że żylaki pochwy nie przeszkadzają podczas porodu i zazwyczaj ulegają poprawie po porodzie. Jeśli jednak żylaki te wystąpiły u Ciebie w czasie ciąży, możesz doświadczyć krwawienia podczas porodu. Nie powinno to jednak stanowić istotnego problemu. Jeśli masz żylaki pochwy i zamierzasz urodzić dziecko, powinnaś zgłosić się do lekarza w celu omówienia możliwości leczenia.

Chociaż obecnie nie ma jednoznacznej zgody co do najlepszego sposobu postępowania z żylakami sromu podczas porodu, powinnaś niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Mimo że żylaki sromu nie są chirurgicznym wskazaniem do cięcia cesarskiego, mogą uniemożliwić poród drogą pochwową, jeśli pękną podczas porodu. W tym przypadku rezonans magnetyczny ujawnił niedrożność układu biodrowego wewnętrznego przez ciążową macicę i niewydolność drogi pobocznej przez żyłę więzadła okrągłego, która uchodzi do żyły jajnikowej. Pacjentka rozpoczęła poród w 38. tygodniu, urodziła dziecko drogą pochwową, a jej VF uległo znacznemu zmniejszeniu podczas porodu i koronowania.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *