Jakie efekty przynosi odmładzanie laserowe?

Jeśli czas nie jest łaskawy dla Twojej skóry, zafunduj jej zabieg odmładzania laserowego. Pozbądź się zmarszczek w mało inwazyjny sposób.

Czas nie obchodzi się łaskawie ze skórą twarzy. Wraz z wiekiem to na twarzy pojawia się najwięcej niedoskonałości. Zabieg odmładzania laserowego pozwala na poprawienie kondycji skóry i pozbycie się takich defektów, jak zmarszczki, przebarwienia czy blizny potrądzikowe. Odkryj rewelacyjne działanie lasera pikosekundowego.

Odmładzanie laserowe – wskazania i przeciwwskazania

Wskazania do odmładzania twarzy laserem pikosekundowym to przede wszystkim:

 • zmarszczki w okolicy oczu i ust oraz na czole,
 • blizny po trądziku lub ospie wietrznej,
 • różnego rodzaju przebarwienia – plamy starcze i posłoneczne, melazma,
 • wiotkość skóry,
 • powiększone gruczoły łojowe.

Przed podjęciem decyzji o odmładzaniu laserowym bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista musi zbadać Twoją skórę i przeprowadzić wywiad, aby dowiedzieć się, czy jesteś odpowiednim kandydatem do zabiegu. Odmładzanie twarzy laserem może wywołać podrażnienia skóry i przebarwienia u osób nieodpowiednio przygotowanych. Jeśli zdecydujesz się na terapię, lekarz poprosi Cię, abyś nie przyjmował żadnych leków ani suplementów, które mogą wywołać reakcje niepożądane, takich jak aspiryna, ibuprofen lub witamina E – mogą one wpłynąć na krzepnięcie przez 10 dni przed zabiegiem. Jeśli palisz, powinieneś przestać na dwa tygodnie przed i po zabiegu. Palenie może przedłużyć proces gojenia.

Przeciwwskazania do odmładzania laserowego to m.in.:

 • aktywny trądzik i inne infekcje skórne na obszarze zabiegowym,
 • intensywna, świeża opalenizna,
 • nadmierne zwiotczenia skóry,
 • skłonność do bliznowców,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
 • nowotwory skóry.

Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym

Odmładzanie laserowe wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Jest to zabieg ambulatoryjny, podczas którego nie ma konieczności wykonywania znieczulenia miejscowego (chyba że na specjalne życzenie). Kuracja nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg może skupiać się na konkretnych okolicach, np. „kurze łapki” w kącikach oczu lub obejmować całą twarz. W zależności od obszaru oraz zaawansowania zmian skórnych trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Laser pikosekundowy powoduje mikrouszkodzenia tkanek, czego celem jest pobudzenie ich do regeneracji. Nowe komórki skóry, które tworzą się w procesie gojenia, poprawiają napięcie skóry i nadają jej młodszy wygląd. Przebarwienia zostają rozbite, a organizm samodzielnie zajmuje się ich przetworzeniem i usunięciem.

Laserowe odmładzanie twarzy można wykonać jako samodzielną terapię lub z innymi zabiegami medycyny estetycznej, których celem jest wzmocnienie i przyspieszenie efektów. Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach łączą odmładzanie laserowe z takimi zabiegami, jak hydrodermabrazja, mezoterapia igłowa czy terapia światłem LED.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Odmładzanie laserowe to sposób na pobudzenie naturalnych mechanizmów odnowy zachodzących w skórze. Następuje intensywna odbudowa kolagenu, efekty pojawiają się stosunkowo szybko i są bardzo naturalne. Pierwsze rezultaty widać już po jednym zabiegu. Dla uzyskania satysfakcjonujących i trwałych efektów konieczne jest jednak wykonanie zalecanej serii zabiegów. Skóra twarzy wygląda coraz lepiej z zabiegu na zabieg i nadal młodnieje przez najbliższe miesiące. Rezultaty utrzymają się przez kilka lat, jeśli zdecydujesz się na regularne odwiedzanie kliniki medycyny estetycznej. Przez pierwsze tygodnie od ostatniej laseroterapii należy unikać słońca i codziennie nakładać krem ​​​​przeciwsłoneczny.Więcej na temat odmładzania laserowego dowiesz się od specjalistów laseroterapii z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu.Podobne tematy
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *