Ile kosztuje usuwanie żylaków?

Ile kosztuje usuwanie żylaków?

Jeśli cierpisz na żylaki, być może zastanawiasz się, ile kosztuje usuwanie i leczenie żylaków. Mimo, że Medicare może pokryć część lub całość kosztów, prawdopodobnie nadal będziesz musiał ponieść wydatki zewnętrzne, w tym udział własny i współubezpieczenie. Oprócz kosztu leczenia, częstotliwość i rodzaj leczenia może również wpłynąć na koszt. W związku z tym ważne jest, aby zapoznać się z planami suplementów Medicare, które mogą pomóc w pokryciu kosztów leczenia.

Koszt usunięcia żylaków

Koszt usunięcia żylaków różni się znacznie w zależności od rodzaju zabiegu i honorarium lekarza. Obejmuje to znieczulenie, koszty placówki, leki i badania ultrasonograficzne. Rzeczywisty koszt usunięcia żylaków zależy od zastosowanej techniki, a także od tego, ile sesji jest potrzebnych. Firmy ubezpieczeniowe pokrywają na ogół 80 procent kosztów zabiegu, a dopłaty i udział własny stanowią zwykle niewielki procent kosztu całkowitego.

Koszt operacji usuwania żylaków może wynosić od kilkuset dolarów do kilku tysięcy dolarów, w zależności od tego, jakie procedury są wykonywane. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, ile wyniesie koszt każdego zabiegu, ponieważ trzeba będzie pokryć koszty odliczenia, współubezpieczenia i współpłacenia, chyba że posiada się ubezpieczenie dodatkowe Medicare. Na szczęście, w Stanach Zjednoczonych jest wielu zatwierdzonych przez Medicare świadczeniodawców, dlatego ważne jest, aby sprawdzić swoje możliwości i porównać koszty.

Skleroterapia żylaków

Koszt leczenia żylaków może wynosić od tysięcy do dziesiątek tysięcy dolarów. Zależy to także od tego, czy procedura jest objęta ubezpieczeniem. Jeśli masz wystarczające pokrycie, możesz zaoszczędzić tysiące dolarów i uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. Zabieg ten pozwoli na usunięcie nieestetycznych, powiększonych żył na nogach i pośladkach. Jednak koszt zabiegu prawdopodobnie będzie poza Twoim budżetem, jeśli nie masz pieniędzy, aby za niego zapłacić.

Skleroterapia jest zabiegiem ambulatoryjnym, ale może być konieczne założenie szortów na zabieg. Po zabiegu powinieneś zorganizować sobie transport do domu. Skleroterapia polega na wstrzykiwaniu roztworu do zmienionych chorobowo żył pod kontrolą ultradźwięków. Może wystąpić lekkie uczucie pieczenia lub skurcze, zwłaszcza w przypadku dużych żył. W miejscu zabiegu mogą również pojawić się siniaki lub ślady.

Endovenous Radiofrequency treatment for varicose veins

Istnieje kilka różnych sposobów leczenia żylaków, ale najbardziej powszechnym jest endovenous radiofrequency. Pomimo popularności laseroterapii i kompresjoterapii, proces leczenia nie zawsze jest skuteczny, dlatego przed wyborem procedury pacjenci powinni omówić ryzyko i korzyści wynikające z zastosowania obu tych metod. Żylaki są spowodowane nieszczelnością zastawki wewnątrz żyły, co powoduje gromadzenie się krwi w tym obszarze. Krew napiera wtedy na słabą ścianę żyły, powodując wybrzuszenie i powiększenie żył.

Zabieg ten polega na niszczeniu ścian naczyń krwionośnych otaczających problematyczne żyły za pomocą lasera lub energii o częstotliwości radiowej. W przeciwieństwie do tradycyjnego zabiegu chirurgicznego, procedura ta nie wymaga hospitalizacji ani czasu rekonwalescencji. Jednak przed poddaniem się zabiegowi pacjenci powinni omówić z radiologiem interwencyjnym wszystkie przyjmowane obecnie leki, suplementy i alergie. Jeśli Twoje żylaki są duże i podrażnione, leczenie radiofrekwencją endovenous jest dobrym rozwiązaniem.

Laserowe leczenie żylaków

Leczenie intensywnym światłem pulsującym (IPL) to małoinwazyjna procedura, w której do leczenia żylaków wykorzystuje się laser. Procedura wykorzystuje specjalistyczny światłowód, który kieruje światło do żyły, powodując jej zapadnięcie się lub skleradyzację. Ponieważ w trakcie zabiegu nie są uszkadzane żadne organy wewnętrzne, ryzyko związane z EVLT jest mniejsze niż w przypadku operacji chirurgicznej. Chociaż rzadko, zabiegi laserowe mogą prowadzić do oparzeń, przebarwień lub uszkodzenia nerwów.

Nowoczesne lasery są bardzo wydajne i precyzyjne, dzięki czemu można je zmniejszyć do rozmiarów niewielkiej wiązki światła. Gdy lasery są skierowane na chore żyły, uszkadzają je i powodują blizny, uniemożliwiając im dalsze pochłanianie światła. Żyła w końcu obumiera, ale nie przed utratą dopływu krwi. Większe, głębsze żylaki mogą wymagać leczenia laserem endowaskularnym.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *