Jak się przygotować do leczenia żylaków metodą piankową

Jak się przygotować do leczenia żylaków metodą piankową

Przed zabiegiem należy zastosować się do kilku wskazówek, aby przygotować się do leczenia żylaków. Po kilku tygodniach należy powrócić do normalnej aktywności. Może to wymagać kilku zabiegów. Jeśli są one nieskuteczne, można je powtórzyć. Aby jednak uzyskać najlepsze wyniki, należy skontaktować się ze specjalistą w celu uzyskania drugiej opinii.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z paniuroda.pl

Samodzielne metody leczenia żylaków

Być może słyszałeś o metodzie piankowej leczenia żylaków. Polega ona na wstrzykiwaniu do żył specjalnej pianki, która powoduje zapalenie ścian żył. Następnie pianka zamyka żyły. Metoda ta może być skuteczna w leczeniu łagodnych i umiarkowanych żylaków, ale nie jest zalecana u osób z zakrzepicą żył głębokich. Przed zastosowaniem tej metody należy omówić zabieg z lekarzem naczyniowym i zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Być może doświadczyłeś bolesnych lub opuchniętych żylaków nóg. Jeśli należysz do grupy 25 procent Amerykanów dotkniętych żylakami, powinieneś jak najszybciej poszukać profesjonalnego leczenia. Istnieje kilka metod samopomocy, które można wypróbować. Metoda z pianką może być stosowana na dotknięty obszar przez krótki okres czasu dwa razy dziennie. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji. Metody samopomocy w leczeniu żylaków metodą piankową

Przygotowanie do skleroterapii

Przygotowanie do leczenia żylaków metodą piankową rozpoczyna się od przygotowania do zabiegu. Podczas zabiegu lekarz nałoży na nogi roztwór na bazie heparyny. Pianka zostanie wstrzyknięta do widocznych żylaków. Noga zostanie uniesiona nieco ponad powierzchnię leżanki, aby lekarz mógł łatwiej wstrzyknąć preparat do głębiej położonych żył. Po zabiegu pacjent zostanie poproszony o noszenie przez około tydzień elastycznej pończochy uciskowej.

Aby przygotować się do leczenia żylaków metodą piankową, pacjent będzie potrzebował znieczulenia miejscowego i kilku przedmiotów potrzebnych do zabiegu. Lekarz oznaczy także główną żyłę powierzchniową za pomocą ultrasonografii. Przed zabiegiem pacjent wstrzyknie znieczulenie miejscowe w niewielki obszar skóry. Do żyły zostanie wprowadzona igła przy użyciu ultrasonografu, co ułatwi przeprowadzenie zabiegu.

Przygotowanie do skleroterapii piankowej

Przed poddaniem się skleroterapii piankowej żylaków, pacjenci muszą pamiętać o pewnych przygotowaniach. Przed zabiegiem pacjenci powinni nosić pończochy uciskowe lub opaskę uciskową na nodze, aby zapobiec cofaniu się krwi do żyły. Pacjent nie powinien latać samolotem przez 4 tygodnie przed lub po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko zakrzepicy żył głębokich.

Procedura jest stosunkowo prosta. Procedura będzie obejmować wstrzyknięcie i ucisk. Ucisk pomoże utrzymać krew z dala od żyły i rozproszy roztwór. W zależności od wielkości i liczby żył, aby uzyskać dobry wynik, może być konieczne przeprowadzenie kilku sesji. Pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności po dwóch do trzech tygodni. Kolorowe badanie USG duplex pomoże lekarzowi określić, które żyły najlepiej nadają się do ablacji.

Podczas zabiegu pacjenci leżą na kozetce w ambulatoryjnej sali konsultacyjnej. Wstrzykiwane jest znieczulenie miejscowe. Lekarz wstrzykuje piankę do żył powierzchniowych, żyły odpiszczelowej krótkiej i odpiszczelowej długiej. Pianka szybko rozprzestrzenia się wzdłuż żyły i wnika do żylaków. Po zabiegu pacjenci muszą odczekać 6 tygodni, zanim będą mogli wrócić na kolejną sesję skleroterapii.

Przygotowanie do skleroterapii płynnej

Oprócz starannego przygotowania, musisz unikać przyjmowania pewnych leków. Omów wszystkie swoje leki z lekarzem i skonsultuj się z nim, jeśli przyjmujesz antybiotyki. Przed zabiegiem nie należy również nakładać na nogi żadnych balsamów. Ponadto niektórzy lekarze zalecają zaprzestanie przyjmowania aspiryny i ibuprofenu na 48 do 72 godzin przed zabiegiem. Tylenol natomiast nie powinien mieć wpływu na zabieg.

Oprócz powyższych środków ostrożności należy także unikać długotrwałego przebywania na słońcu i w basenach. Przez kilka dni po zabiegu należy także ograniczyć aktywność aerobową, w tym pływanie i bieganie. Niektórzy świadczeniodawcy zalecają unikanie latania samolotem przez kilka dni po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko powstania zakrzepów krwi. Mimo że rezultaty zabiegu mogą być widoczne po kilku tygodniach, całkowite wyleczenie może potrwać do czterech miesięcy.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *