Nowoczesne wizyty lekarskie, czyli teleporady L4

zwolnienie online

Teleporady L4 to nowoczesne i wygodne rozwiązania, które umożliwiają konsultację ze specjalistami bez potrzeby wychodzenia z domu. Są szczególnie pożądane teraz, w trakcie pandemii, ponieważ dostęp do specjalistów jest ograniczony, a ludzie wolą unikać miejsc publicznych takich jak przychodnie. Okazuje się, że konsultacja online jest równoznaczna z tradycyjną wizytą w gabinecie, dlatego nie trzeba się specjalnie fatygować do placówki, skoro można załatwić te same sprawy bez wychodzenia z domu. Takie wizyty dają dużą wygodę zarówno pacjentom jak i lekarzom. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czym są teleporady, przedstawiamy zaświadczenia, które można w ich trakcie uzyskać, a także poruszamy kwestię wymiaru zwolnień oraz świadczeń pieniężnych przysługujących w trakcie urlopu chorobowego.

Czym są teleporady L4?

Teleporady L4 to, najprościej mówiąc, wizyty lekarskie na odległość. Wraz z rozwojem technologii powstają nowe kanały komunikacji, które mogą być wykorzystywane w medycynie – fragment ten jest wynikiem badania ekspertów serwisu piekni.com.pl. Do takich kanałów należy konsultacja telefoniczna, wideo rozmowa online oraz chat ze specjalistą. Wszystkie przedstawione sposoby konsultacji można określić mianem teleporady. W trakcie takiego spotkania, lekarz porozmawia z pacjentem i uzyska od niego wszystkie niezbędne informacje o jego chorobie oraz zaobserwowanych dolegliwościach. Krótko mówiąc, teleporada jest równoznaczna z tradycyjną wizytą lekarską w gabinecie, a różni się jedynie tym, że w jej trakcie zamiast badania przeprowadzany jest dokładny wywiad.

Jak można skorzystać z takiej usługi?

Teleporada będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które z powodu choroby są osłabione i nie mogą wyjść z domu. Doskonale sprawdza się obecnie, podczas panującej pandemii koronawirusa. Wiele osób obawia się wizyt w przychodniach z powodu dużego ryzyka złapania jakiejś infekcji. Z teleporady na pewno chętnie skorzystają również seniorzy, którzy często nie mają siły lub możliwości pokonać drogi z domu do lekarza. Aby zrealizować teleporadę można umówić się z wybranym, znajomym medykiem, który oferuje tę usługę. Często zdarza się jednak tak, że ma on ograniczoną pulę konsultacji telefonicznych lub online z racji przyjmowania pacjentów również w gabinecie. Aby mieć większy wybór można odwiedzić jedną ze stron oferujących teleporady. Takie witryny często mają do dyspozycji kilku specjalistów, a więc chory użytkownik zostanie od razu połączony z pierwszym wolnym lekarzem.

Czy w trakcie teleporady L4 zostanie wystawione?

Teleporady L4 to zagadnienie często wyszukiwane w Internecie. Wiele osób zastanawia się, czy podczas takiej konsultacji można uzyskać zwolnienie lekarskie. Okazuje się, ze teleporada działa na takiej samej zasadzie jak tradycyjna wizyta w gabinecie. W jej trakcie można poprosić o różne zaświadczenia, takie jak skierowanie do specjalisty, zwolnienie lekarskie czy receptę. W przypadku L4 lekarz łączący się z pacjentem przeprowadzi dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia chorego oraz zaobserwowanych przez niego dolegliwości. Na tej podstawie zaproponuje najlepsze leczenie i wystawi zwolnienie lekarskie. To samo można osiągnąć korzystając z chatu online z medykiem. Popularnym rozwiązaniem stają się również dedykowane strony internetowe, które oferują generowanie zwolnień lekarskich. Po kliknięciu w odpowiedni link, oczom pacjenta ukarze się formularz dotyczący jego zdrowa oraz danych. Po wypełnieniu ankiety i zaksięgowaniu płatności, lekarz czuwający nad witryną wygeneruje odpowiednie zwolnienie i prześle je na konto pacjenta, którego dotyczy.

Czym będzie się ono charakteryzowało?

Zwolnienie lekarskie wystawione podczas teleporady będzie działało na takiej samej zasadzie jak tradycyjne L4 z gabinetu. Od 2018 roku w Polsce działają tylko zwolnienia elektroniczne. Charakteryzują się one dużą wygodą oraz krótkim czasem wymaganym do ich wystawienia. Cały system jest zautomatyzowany i zapewnia przepływ informacji, dzięki czemu pacjent jest zwolniony z wielu formalności. Chory pracownik otrzyma zwolnienie lekarskie na określony czas, który będzie poparty jego stanem zdrowia oraz stopniem nasilenia dolegliwości. Łącznie, w ciągu całego roku, ubezpieczony pracownik może skorzystać ze 182 dni zwolnienia lekarskiego. Dłuższy okres przysługuje kobietom w ciąży oraz osobom chorym na gruźlicę. Takie osoby mogą skorzystać z aż 270 dni urlopu chorobowego. W trakcie całego zwolnienia, ubezpieczony otrzyma świadczenia w postaci wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku. Będą miały one wymiar 80% podstawy wynagrodzenia, którą stanowi średnia wypłat otrzymanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Kobiety w ciąży oraz pracownicy, którzy doznali wypadku w drodze do lub z pracy otrzymają pełnopłatne świadczenia o wysokości 100% podstawy.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *